Aktualności

WSTECZ

19 września 2016
Komputery za tonery. Weź udział w akcji i pomóż szkole!

  Drodzy uczniowie! Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji ekologicznej „Komputery za tonery”. Nic Was to nie kosztuje, pomagacie chronić środowisko a w dodatku możecie pomóc szkole zdobyć komputer bądź kserokopiarkę.

 

A oto szczegóły akcji…

 

Akcja polega na zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji – zużytych pustych kartridży po drukarkach komputerowych. Okazuje się że są to odpady niezwykle wartościowe – nadające się do powtórnego użytku.

Szkoły rejestrują się na stronie projektu, zebrane kartridże pakują do kartonów. Firma spedycyjna odbiera je do segregacji – na koszt organizatorów. Nadające się do recyklingu są skupywane wg. aktualnego cennika, a nienadające się utylizowane. Akcja ma dwa aspekty

  • ekonomiczny – za kartridże zakwalifikowane do skupu szkoła otrzymuje pieniądze zgodnie z cennikiem. Nie są kwoty małe – kartridże kosztują w skupie od kilku do kilkunastu złotych. Za 200 sztuk najdroższych odpadów kartridży można kupić nowoczesny komputer czy kserokopiarkę,
  • ekologiczny – w Polsce użytkownicy drukarek kupują ok. 4 mln kartridży rocznie. Po zużyciu ok. 10% z nich trafia do refabrykacji, pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu a potem na wysypisku. Powstaje góra odpadów zawierających resztki tuszu lub tonera drukarskiego i obudowy plastikowe.

 

Bardzo prosimy o wsparcie akcji. Pojemnik na tonery jest dostępny na parterze, koło schodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia

Dyrekcji Szkoły

 

 

Konkursy

STATUT

SZKOŁY

Plan lekcji

Uczniowie

Plan lekcji

Nauczyciele

Oddziały

klasowe

Gazeta

szkolna

Samorząd Uczniowski

Amnesty International

Koła

zainteresowań

Wolontariat

Zespoły

przedmiotowe

Pedagog

szkolny

Biblioteka

Sekretariat

Rada

Rodziców

Stowarzyszenie

Namysłowska

Dobra Szkoła

I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, ul. Mickiewicza 12, tel. (77) 410 70 60

Copyright 2016-2024 © by Wojciech Nowak