Copyright 2016-2022 © by Wojciech Nowak

I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, ul. Mickiewicza 12, tel. (77) 410 70 60

Stowarzyszenie

Namysłowska

Dobra Szkoła

Rada

Rodziców

Sekretariat

Biblioteka

Pedagog

szkolny

Zespoły

przedmiotowe

Wolontariat

Koła

zainteresowań

Amnesty International

Samorząd Uczniowski

Gazeta

szkolna

Oddziały

klasowe

Plan lekcji

Nauczyciele

Plan lekcji

Uczniowie

Aktualności

(VIDEO)

Konkursy

 

 

Ogłoszenia

Dyrekcji Szkoły

  Drodzy uczniowie! Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji ekologicznej „Komputery za tonery”. Nic Was to nie kosztuje, pomagacie chronić środowisko a w dodatku możecie pomóc szkole zdobyć komputer bądź kserokopiarkę.

 

A oto szczegóły akcji…

 

Akcja polega na zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji – zużytych pustych kartridży po drukarkach komputerowych. Okazuje się że są to odpady niezwykle wartościowe – nadające się do powtórnego użytku.

Szkoły rejestrują się na stronie projektu, zebrane kartridże pakują do kartonów. Firma spedycyjna odbiera je do segregacji – na koszt organizatorów. Nadające się do recyklingu są skupywane wg. aktualnego cennika, a nienadające się utylizowane. Akcja ma dwa aspekty

  • ekonomiczny – za kartridże zakwalifikowane do skupu szkoła otrzymuje pieniądze zgodnie z cennikiem. Nie są kwoty małe – kartridże kosztują w skupie od kilku do kilkunastu złotych. Za 200 sztuk najdroższych odpadów kartridży można kupić nowoczesny komputer czy kserokopiarkę,
  • ekologiczny – w Polsce użytkownicy drukarek kupują ok. 4 mln kartridży rocznie. Po zużyciu ok. 10% z nich trafia do refabrykacji, pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu a potem na wysypisku. Powstaje góra odpadów zawierających resztki tuszu lub tonera drukarskiego i obudowy plastikowe.

 

Bardzo prosimy o wsparcie akcji. Pojemnik na tonery jest dostępny na parterze, koło schodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komputery za tonery. Weź udział w akcji i pomóż szkole!
19 września 2016

WSTECZ

Aktualności