Copyright 2016-2021 © by Wojciech Nowak

I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, ul. Mickiewicza 12, tel. (77) 410 70 60

Stowarzyszenie

Namysłowska

Dobra Szkoła

Rada

Rodziców

Sekretariat

Biblioteka

Pedagog

szkolny

Zespoły

przedmiotowe

Wolontariat

Koła

zainteresowań

Amnesty International

Samorząd Uczniowski

Gazeta

szkolna

Oddziały

klasowe

Plan lekcji

Nauczyciele

Plan lekcji

Uczniowie

Aktualności

(VIDEO)

Konkursy

 

 

Ogłoszenia

Dyrekcji Szkoły

 

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2016/17

 

 

OLIMPIADY I KONKURSY

 

7 kwietnia zostały uroczyście ogłoszone wyniki etapu wojewódzkiego Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego". Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w województwie opolskim zajęła uczennica naszego Ogólniaka Klaudia Bieńkowska. Klaudia będzie reprezentować województwo i naszą szkołę w etapie centralnym, który odbędzie się na początku czerwca w Warszawie. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Klaudia w zeszłym roku szkolnym była finalistką etapu centralnego Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów". Gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie centralnym.

 

 

 

 

3 kwietnia 2017 r. na zamku w Golubiu-Dobrzyniu zostały przeprowadzone zawody etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej. Wśród 72 uczestników reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne całej Polski znalazła się uczennica naszego Ogólniaka Weronika Rogalska. Weronika uzyskała status finalisty etapu centralnego Olimpiady. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. http://coptiosh.eu/owh/wyniki.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 25 marca 2017 r. na Uniwersytecie Białostockim odbyły się zawody etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. W zawodach wzięło udział 61 uczniów liceów ogólnokształcących z całej Polski, w tym Agnieszka Kłodzińska, która, przypomnijmy, wygrała etap wojewódzki Olimpiady. Zawody centralne składały się z trzech etapów. Do drugiego etapu przedostało się 26 osób (Agnieszka była druga), a do trzeciego (quiz) zakwalifikowało się 10 najlepszych uczestników finału (Agnieszka miała dalej drugi wynik). Z tymże drugim wynikiem 77 punktów (zwycięzca zdobył 1 punkt więcej) nasza uczennica zakończyła rywalizację. Czwarte miejsce jest wynikiem niuansów regulaminowych. Tak, więc Agnieszko gratulujemy tego wielkiego osiągnięcia i jesteśmy z Ciebie dumni. Wyniki można zobaczyć: http://coptiosh.eu/owoue/wyniki.html

 

 

 

 

 

W sobotę 21 stycznia Weronika Rogalska z klasy 2c zajęła 1 miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Historycznej. W zawodach brali też udział Krzysztof Hruszowicz z klasy 2a i Mateusz Adamczyk z klasy 1c. Weronika będzie reprezentować naszą szkołę i województwo opolskie na etapie centralnym, który odbędzie się na początku kwietnia na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 GRUDNIA 2016 R.-  Agnieszka Kłodzińska, uczennica klasy 2c, zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i będzie nas reprezentować na etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Gratulujemy Agnieszce, tym bardziej, że była najmłodszą uczestniczką II etapu zawodów wojewódzkich (8 najlepszych uczestników). Opiekunem Agnieszki jest dr Przemysław Paradowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 GRUDNIA 2016 r. w Opolu odbył się etap rejonowy (obejmujący swoim zasięgiem całe województwo) Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Z 21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, którzy wzięli w nim udział do kolejnego etapu Olimpiady (wojewódzkiego) zakwalifikowało się tylko dwoje uczniów, w tym Klaudia Bieńkowska. Gratulujemy i życzymy Klaudii awansu do etapu centralnego Olimpiady. Warto dodać, że Klaudia reprezentowała nasz Ogólniak w finale centralnym tejże Olimpiady w zeszłym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

ZAWODY SPORTOWE

 

Dnia 02.02.2017r.w Nysie odbyły się rozgrywki półfinałowe w piłkę siatkową chłopców. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Prudnikiem, który po wielu emocjach wygraliśmy z wynikiem 2-1.  O  I miejsce walczyliśmy z Nysą, która była lepszą drużyną, ponieważ byli to chłopcy, którzy są w klasach sportowych.

Dziękujemy Naszym siatkarzom  i życzymy dalszych sukcesów.

           

Naszą drużynę szkolną reprezentowali:

  1. Kacper Sygulski – atakujący - kapitan
  2. Jacek Furmański – libero
  3. Wojciech Krzesaj – środkowy
  4. Mikołaj Barszcz - przyjmujący
  5. Kacper Barszcz - przyjmujący
  6. Łukasz Żygadło - środkowy
  7. Jakub Adrian  – rozgrywający
  8. Szymon Szczygieł – drugi libero
  9. Maciej Świerczyński – drugi rozgrywający

 

WSTECZ

Sukcesy