Galeria

WSTECZ

29 listopada 2019
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2019

 

W ramach projektu zaprosiliśmy każdą klasę do stworzenia ciekawej prezentacji na temat czytania książek. Rezultaty prezentujemy poniżej.

 

1A1 i magia czytania.

 

 

Klasa 1B i jej jesienne czytanie w plenerze.

 

 

Uczniowie klasy 1c podczas zajęć z wychowawcą, poznawali się poprzez ulubione książki. Wśród zaprezentowanych lektur, które można było polecić innym do przeczytania, pojawiły się książki o tematyce psychologicznej, ukazujące fantastyczne światy, poruszające problem samotności, relacji międzyludzkich oraz kryminały i horrory. Lista zaprezentowanych autorów i ich dzieł była różnorodna. W trakcie zajęć nie zabrakło również refleksji na temat okoliczności, w wyniku których książki trafiają do naszych rąk.

 

Klasa 1B1 na lekcji wychowawczej dyskutowała o książkach: tych ważnych, poruszających trudne i potrzebne tematy oraz tych lekkich, mających przynieść rozrywkę i odprężenie. Swoimi ulubionymi lekturami w tym tygodniu podzieliły się dziewczyny, w następnym chłopcy zaprezentują swoje must read

 

 

...zdolności plastyczne też mają...

 

 

 

Klasa 2 A na wycieczce do Wrocławia nie mogła obejść się bez wstąpienia do księgarni. Przejrzeli tam wiele ciekawych pozycji, niektórzy wybrali swoje ulubione i zabrali je ze sobą do domu. Odbyli też dyskusję o swoich ulubionych książkach i autorach. Uwielbiają czytać książki i zachęcają każdego do poznawania nowych, niesamowitych publikacji.

 

 

Klasa 2B1 

Klasa 2B1 dzięki książkom pragnie poznać i zrozumieć przeszłość i historię, łącząc się z przeżyciami naszych przodków.

 

 

Klasa 2B2 poleca czytanie ekstremalne. Nawet na wycieczce szkolnej nie mogli oderwać się od książek, pamiętając o korzyściach, które płyną z czytania.

 

 

 

Klasa 3A

 

Klasa 3B1

 

 

 

3B2 uważa że przerwy spędzane z przyjaciółmi i dobrą książką są bezcenne.

 

 

Klasa 3c  Klasa 3c czytała powieści Stephena Kinga. Uczniowie gorąco polecają i zachęcają do sięgnięcia po dzieła tego autora. Są one warte tego, by znalazły się w kolekcji przeczytanych książek każdego z nas.

 

 
 
 
 

Ogłoszenia

Dyrekcji Szkoły

 

 

Konkursy

STATUT

SZKOŁY

Plan lekcji

Uczniowie

Plan lekcji

Nauczyciele

Oddziały

klasowe

Gazeta

szkolna

Samorząd Uczniowski

Amnesty International

Koła

zainteresowań

Wolontariat

Zespoły

przedmiotowe

Pedagog

szkolny

Biblioteka

Sekretariat

Rada

Rodziców

Stowarzyszenie

Namysłowska

Dobra Szkoła

I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, ul. Mickiewicza 12, tel. (77) 410 70 60

Copyright 2016-2024 © by Wojciech Nowak